Arendus ja teadustegevus biomeditsiini valdkonnas on võrreldav tippspordiga. Järjepidev pikaajaline pühendumus protsessile püstitatud eesmärgi saavutamise nimel. Püüdlus aina edasi, paremate tulemuste poole, jõudmaks esimesena finišisse. VIVAX võistleb nagu tippsportlasedki ajaga, saavutamaks esimesena läbimurre, mis tagab üürikeseks loorberid, mida konkurendid kiivalt jahivad.

VIVAX tootearendus on põimunud tippspordiga. Nii tippsportlaste kui ka VIVAX eesmärk on säilitada organismi optimaalset funktsiooni ja kujundada parima sooritusvõimega organism mis suudaks kõige paremini vastu seista keskkonnaohuteguritele (keemilistele, füüsilistele, bioloogilistele, füsioloogilistele, psühholoogilistele) ja taluda koormuseid, sündmuseid ja õnnetusjuhtumeid.

VIVAX toetab väljaku kõrvalt tippsportlaseid, arendades ja tarnides profülaktilisi valmistisi mis võimaldavad ennetada vigastusi, taastuda kiiresti füüsilistest koormustest ja traumadest säilitades optimaalset sooritusvõime taset. Samuti eraldab VIVAX kõikidelt müükidelt igas piirkonnas osa toetamaks kohalike sportlaste sooritusi.