VIVAX – 3. milleeniumi tervishoid!

Olukorras kus “kaasaegne meditsiin” püüab enamasti ravida haigusi anorgaaniliste ainetega, mida keha ei saa kasutada elusrakkude valmistamiseks ja mis kogunevad ja ladestuvad kehasse. Selline kaasaegne meditsiin ei paranda ega võitle põhjusega, vaid valdavalt tegeleb tagajärjeks olevate mõjude leevendamisega. Selleks, et organ hakkaks uuesti oma funktsioone täitma, peavad taastuma selle endised tegevused. See protsess ei sõltu ravimitest. On vaja aidata kehal taastuda ja mitte võidelda selle vastu.

Terves kehas auto- ja endokriini signaaliahelad võimaldada organismi funktsiooni häired tuvastada ja põhjused ületada, käivitades rakulisel tasandil paranemise / taastumise protsessid. Siiski eluajal kogunenud väliskeskkonnamõjude solvangud kahjustavad kehas signaaliahelate toimimist, mille tulemuseks on tihti peale nö “kaasaaegsele meditsiinile” ületamatud kroonilised haigusnähud.

VIVAX peptiididel põhinevad tooted vastavad kaasaegse ühiskonna ootustele ning vajadustele ja mahuvad kolmandasse aastatuhandesse, mil inimkond lahkub planeedi Maa piiridest julgelt, sinna kus keegi pole varem käinud.

Alates 1970-ndatest aastatest, on piiramatute ressursside tingimustes NSVL “Armee Meditsiiniakadeemias” ja “Bioloogilise keemia Instituudis” läbi viidud intensiivsed kliinilised uuringud bioregulatsiooni, toitumise, gerontoloogia jne. valdkondades, mille raames avastati auto- ja endokriini signaaliahelad, nende toimimisepõhimõtted ja suudeti ka eraldada mitmed signaalained. Infotehnoloogia areng ja levik 20.sajandi viimases osas võimaldas varemalt eraldatud signaalainete keemilise struktuuri ja seeläbi signaaliahelad lahti kodeerida, mis on muutnud võimalikuks tervele kehale omaste signaali kandjaid sünteetiliselt tööstuslikes kogustes tervise hoiu eesmärkidel tootma asuda.

VIVAX toodete aluseks on Venemaa ning ka USA, Saksamaa ja Euroopa teadlaste Meditsiini ja Füsioloogia alaste uurimis- ja arendustegevuse tulemused.

Kliinilised uuringud on näidatud et lühikeste peptiidide bioregulaatorite potentsiaali suurendada imetajatel oodatavat eluiga kuni 40%.