1855 Claude Bernard pakkus, et “sisesekretsioonide” vabanemine füsioloogiliste mõjudega tingivad kõhupiirkonna näärmed nagu põrn, kilpnäärmed ja neerupealised. Bernardi “sekretsioone” nimetas hiljem 1905. aastal Ernest Starlingi – “Hormoonid”. 1902. aastal avastas Starling koos William Baylissiga sekretini. Kuigi järgnevatel aastatel avastati palju teisi hormoone, eriti insuliin, jäid mehhanismid suures osas teadmata.

Rita Levi-Montalcini poolt närvi kasvufaktori avastamine 1954, ja epidermaalse kasvufaktori avastamine Stanley Cohen poolt 1962, viisid suurema arusaamiseni rakkudevahelise signaliseerimise molekulaarsetest alustest, in particular growth factors. Nende töö, koos Earl Wilbur Sutherland tsüklilise AMP avastamisega 1956, põhjustas sisesekretsioonisignaalide uuesti määratlemise, et see ei hõlmaks ainult näärmete signaale, samal ajal hakati kasutama termineid autokriin ja parakriin. Sutherland sai 1971. aasta Nobeli auhinna füsioloogias või meditsiinis, samal ajal kui Levi-Montalcini ja Cohen seda jagasid 1986.

Martin Rodbell uuris glükagooni toimet roti maksa rakumembraani retseptorile. Ta märkis, et sellest retseptorist pärineb guanosiintrifosfaadi disassotsiatsiooniga glükagoon ja stimuleerib G-valku, mis avaldab tugevat mõju rakkude ainevahetusele. Seega – järeldas ta -, et G-valk on andur, mis aktsepteerib glükagooni molekulil ja mõjutab rakku. Selle avastuse eest, jagas ta 1994 Nobeli auhinda füsiloloogias või meditsiinis Alfred G. Gilman-ga.

1999 Günter Blobel sai 1970. aastatel signaalpeptiidide avastamise eest Nobeli füsioloogia või meditsiini auhinna. Signaalpeptiidid moodustavad valgu sihtimise lahutamatu osa, rakkude mehhanismi, mis suunab äsja sünteesitud valkude molekule nende õigesse asukohta, kasutades molekulis “aadressi tag-i” (s.t signaalpeptiidi).

Paralleelselt Blobeli avastusega …
1971 – Havinson V.H. iseseisvalt avastas signaal peptiidid, töötades Nõukogude Armee Meditsiinikeskuses. Alates 1982. aastast kuulusid Vene Föderatsiooni farmakopöiasse 39 bioregulaatorit ja 6 ravimit, mida on kasutanud 15 miljonit inimest ilma kõrvaltoimeta.

Juba 20. sajandil alustati aktiivsete bioregulatoorsete peptiidikomplekside abil toodetud VIVAXi tooteliini arendamist kasutamist professionaalsetes spordis (võrkpall, korvpall, Tai poks, raske kergejõustik). Vene Föderatsiooni Spordiministeeriumi Spordikoolituse Keskuse lõuna-haru soovitab kasutada VIVAXi ennetavaid vahendeid, et suurendada sportlaste ja aktiivse eluviisi elavate inimeste füüsilist tervist ja heaolu. Peatselt järgnesid täiendavad kosmeetika ja suuhooldusvahendid.

2017, Venemaa Föderatsiooni President Vladimir Putin andis “Rahvaste sõpruse” teenetemärgi Dr.-le Havinson rahvatervise alaste teenete eest.