PEPTIIDID – ELU ALUS!

Peptiidid on organismis olulised signaali kandjad, nagu e-kirjad inimeste igapäevases elus. Andmed saadetakse e-kirjade kaudu binaarsete jadadena (10101001111000 …) kaablite ja juhtmete või elektromagnetilise resonantsina õhu kaudu. Meie organismis, rakulisel tasemel, edastatakse teavet auto- ja endokriinisüsteemis ja rakkude vahel erinevate aminohapete jadadena (Ala-Glu-Thy-Ala … ).

Meie organismis on “signaaliülekanne” protsess, mille korral edastatakse rakulisel tasandil molekulaarsete sündmuste seeria kaudu keemiline või füüsiline “signaal”. Näiteks – proteiinkinaasid katalüüsitakse valgu fosforüülimist, mis lõpptulemusena põhjustab rakulise vastuse.

Sünteesitud peptiidid on ainulaadsed aminohapete ahelad, mis sisaldavad teavet rakkude nõuetekohase toimimise kohta. Peptiidid stimuleerivad vajaliku hulga toimeainete tootmist ja käivitavad isereguleerimise protsessid, taastades kahjustatud kudede normaalse funktsiooni.

Sünteesitud peptiidid on suure keemilise puhtusega, mittetoksilised, väikeste molekulmasside tõttu eesmärgipäraselt ja takistusteta toimega. Sünteesitud peptiididel on oma kitsas spetsiifika. Iga koe jaoks sobib ainult teatud peptiid: immuunsus – tüümuse peptiidid (AK-1), liigesed ja sidemed – kollageen (AK-12), arteriaalsed ja venoossed veresooned – soonte peptiidid (AK-7) jne.

Aktiivsete peptiidikompleksid, hõlmavad rakkude omavahendid nende taastamisse, mis on inimestele täiesti ohutud, aitavad parandada aju funktsiooni, immuunsüsteemi, südame-veresoonkonna, hingamisteede, seedetrakti tööd, haigestumuse vähendamist, pikendavad eluea ning parendavad elukvaliteeti. Sellepärast kasutas avastaja peptiide Nõoukogude Liidu Armee Meditsiiniakadeemia äärmuslikes tingimustes töötavate sõjaväelaste vastupidavuse suurendamiseks.

Peptiidid -:
• mängivad organismis olulist bioloogilist rolli
• on inimestele täiesti ohutud
• käivitavad isereguleerimise protsessi ja keha taastumise
• suurendavad rakkude elujõudu
• aeglustavad vananemise protsessi